Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
    V.I.P. Awatar bakul. <3

Domyślnie [Recenzja] GTA: Episodes From Liberty City

GTA Episodes From Liberty City już niedługo pojawi się również na PC oraz PlayStation 3. Czy opłacało się Microsoftowi wydać 50 milionów dolarów na czasową wyłączność? I czy teraz warto kupić wspomnianą grę w wersji na blaszak i konsolę Sony? Sprawdźmy to.

GTA Episodes From Liberty City to dwa oddzielne scenariusze, a zarazem dwie niezależne gry. Na wstępie mamy więc wybór, czy chcemy zagrać w The Lost and Damned , czy też The Ballad Of Gay Tony. W moim przypadku rozpocząłem zabawę z poszczególnymi epizodami w takiej samej kolejności, jak je wymieniłem powyżej.

W The Lost and Damned wcielamy się Johnny’ego, który objął szefostwo nad gangiem motocyklowym „Lost”, po tym jak jego przywódca musiał iść na odwyk. Niestety, kuracja się kończy i Billy powraca, a wraz z nim masa kłopotów, którymi obarczy naszego bohatera. Stary przywódca gangu chce bowiem zlikwidować inne grupy. Niestety, nie udaje mu się to i trafia do więzienia. Johnny, jak i kilka innych osób z gangu, ma dosyć starego przywódcy i dlatego trzeba będzie zadbać, aby Billy już nigdy nie wyszedł z pudła...

Epizod The Lost and Damned przenosi nas w świat widziany przez Johnny’ego. Niestety, nie jest on kolorowy, a wręcz przeciwnie, bije od niego szarość i brzydota. Dlatego też barwy, w niektórych częściach gry są przygnębiające i zgniłe. Johnny również nie mieszka w apartamencie, tylko w klubie albo w opuszczonym domku, w którym okna zabite są deskami. Świat Johnny’ego jest więc zgniły i niezbyt przyjazny. Niemniej, pojawia się w nim przyjaźń do końca życia.

Bardzo dobrym pomysłem jest bowiem to, że wśród zdrajców, którzy pojawiają się w gangu Lost jest kilka osób wiernych naszemu protagoniście. Dzięki temu, w każdej chwili możemy do nich zadzwonić i wezwać ich, aby pomogli nam w opanowaniu lub wyeliminowaniu kogoś. Wspaniale prezentuje się horda monocyklów jadąca za Johnny’m na misje. Niestety, ma to też swoje minusy, gdyż podczas wykonywania zadania musimy uważać, aby żaden z naszych członków nie zginął. Odpowiednie statystyki pojawiające się na ekranie informują nas, jaki jest stan zdrowia kolegów. Jeśli, któryś z nich zginie, to niestety misję musimy wykonać od nowa.

Ciekawym pomysłem jest możliwość grania z niektórymi osobami w klubie w karty etc. Szkoda, że już z nimi nie można się napić czegoś mocniejszego, ale zostanie to zrekompensowane w drugiej historii...

W kwestii udźwiękowienia, to w naszych głośnikach będzie rozbrzmiewał rock. Wśród kawałków znalazły się utwory The Doors oraz piosenka Roda Stewarta, która zresztą usłyszymy na końcu.

Model jazdy na motocyklu został również poprawiony. W pierwowzorze łatwo było spaść z motoru. Tutaj jednak jest inaczej. Johnny to rasowy kierowca, dlatego mocno trzyma się swojej maszyny, a zarazem doskonale radzi sobie z zakrętami.

Niestety, ta część gry posiada również swoje minusy. Pierwszym z nich jest czas zabawy, gdyż The Lost and Damned można przejść w 1 w jeden dzień z przerwami na kawę, spanie i jedzenie. Fakt, mamy jeszcze drugi epizod, ale, ale o nim potem... Drugim minusem są schematyczne misje. Niestety, nie ma tutaj takiego zróżnicowania, jak w pierwowzorze. Praktycznie zawsze musimy jechać z miejsca na miejsce, aby kogoś zamordować. Na dłuższą metę staje się to nudne. Zaś niektóre bardziej dynamiczne misje, składają się z wystrzelania nieprzyzwoitej liczby kul w funkcjonariuszy, a dokładnie w ich samochody oraz helikoptery. Fakt, jest zabawnie, jest dużo fajerwerków, ale wydaje mi się, że jest tego za dużo. W GTA IV również dużo się strzelało, ale tutaj naboje wystrzeliwane są w nieprzyzwoitych ilościach. Tak, że przypomina to jakiś serial komediowy, w którym na koniec można podać liczbę kul, które wyleciały z naszej giwery.

Ogólnie:

Grafika w wersji na Xboxa 360 stanęła na tym samym poziomie, co w pierwowzorze i wygląda ona naprawdę dobrze. Niestety, smuci mnie fakt, że doczytuje się ona często pod nosem. Czasami mi się wydaje, że wygląda to gorzej niż w GTA IV. A jeśli nawet nie gorzej, to o ile w pierwowzorze można było to przeboleć, o tyle tutaj firma mogła się lepiej postarać i wyeliminować niektóre niedociągnięcia. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że w wersji na PC wspomniane elementy zostaną poprawione. Dlatego ocenę końcową osoby grające na „blaszaku” mogą podciągnąć o pół wyżej.

Nie podoba mi się również powtarzająca animacja. Niektóre elementy będą cały czas powracać w grze. Przykładem może być helikopter, który przelatuje nad mostem. O każdej porze dnia i nocy zawsze będzie tak samo leciał. To trochę śmiesznie wygląda.

GTA Episodes From Liberty City to bardzo dobra gra, która umożliwia poznanie Liberty City z innej strony. Spodobać się w niej może również to, że wątki poszczególnych bohaterów przeplatają się ze sobą i dlatego zobaczymy między innymi Niko z GTA IV. Dlatego też warto na zakończenie dodać, że obydwie produkcje świetnie się uzupełniają. Niestety, GTA Episodes From Liberty City jest zbyt krótkie, a pierwszy wątek zbyt schematyczny, a problemy z grafiką nie zostały wyeliminowane. Przypominam jednak, że jeśli kupicie wersję na PC to śmiało możecie dołożyć pół oceny wyżej, gdyż zarówno GTA IV, jak i pierwsze zdjęcia z GTA Episodes From Liberty City w wersji komputerowej pokazują, że tytuł ten graficznie został podkręcony. Na temat wersji na PlayStation 3 na razie się nie wypowiadam. Być może producent ulepszy w niej silnik z GTA IV, jeśli nie to ocena będzie taka sama jak ta poniżej.

Ocena 8,5/10

Plusy:
    + The Ballad Of Gay Tony
    + ciekawe misje - The Ballad Of Gay Tony
    + ogrom
    + dobra fabuła

Minusy:
    - grafika
    - schematyczne misje - The Lost and Damned
    - czas zabawy

autor: Dawid Szyszko

Lamka Awatar nASANEWICZ <3

Domyślnie Odp: [Recenzja] GTA: Episodes From Liberty City

bardzo dobra fabuła. lepsza od orginalnej.
    Ok, dajesz !

V.I.P. Awatar bakul. <3

Cytat Zamieszczone przez nASANEWICZ <3 Zobacz posta
    bardzo dobra fabuła. lepsza od orginalnej.
    Masz na myśli GTA IV?

Lamka Awatar Biuski

Bardzo mi się podoba graficznie :)

Starsza lamka Awatar |Rafcio|

No zobaczymy co to będzie :)
    Ale narazie mi się podoba xd

Admin TP Awatar Janusz_

A ja już grałem w to :P co prawda na Xboxie ale grałem. Ciekawa gra nie powiem :P nie grałem zbytnio w samą 4 bez dodatku ale chyba wielce się nie różni :p W każdym razie miło się grało :P

Spamer z doświadczeniem Awatar mlody17m

Mam to, grałem jakieś 2 godz i naprawde jest o niebo lepsze od GTA IV :)
    Steam ID:mlody17m Chcesz zapraszaj ;p
    Hidden Content

pro Awatar beRRo

Ciekawe jakie teraz ta część będzie miała wymagania.

V.I.P. Awatar bakul. <3

Minimalne wymagania systemowe:
    System operacyjny Windows Vista (Service Pack 1) / XP (z dodatkiem Service Pack 3) / Windows 7;
    > Procesor: Intel Core 2 Duo z zegarem 1,8 GHz lub AMD Athlon X2 64 z zegarem o częstotliwości 2,4 GHz;
    > 1,5 GB (XP) / 2 GB (Vista / Windows 7) pamięci RAM;
    > Karta graficzna NVIDIA 7900 lub ATI X1900s do 256 MB pamięci wideo;
    Wolne miejsce na dysku zheskom: 16 GB;

Maksymalne wymagania sprzętowe:
    System operacyjny Windows Vista (Service Pack 1) / XP (z dodatkiem Service Pack 3) / Windows 7;
    > Procesor Intel Core 2 Quad z zegarem o częstotliwości 2,4 GHz lub AMD Phenom X3 z częstotliwością 2,1 GHz;
    > 2 GB (XP) / 2,5 GB (Vista / Windows 7) pamięci RAM;
    > Karta graficzna: NVIDIA 8600 lub ATI 3870 z 512 MB pamięci wideo;
    Wolne miejsce na dysku zheskom: 16 GB

prawie jak pro Awatar Cereal guy

coś od siebie a nie kopiuj wklej?

Hidden Content
    wyczyściłem go z kurzu w środku i kupiłem maść chłodzącą do procka

Lamka

Kupiłem to gta na steamie i pisze ze mam sie zarejestrowac na xbox live, a tej usługi w Polsce nie ma i nie moge zapisać stanu gry... Wiecie może co moge zrobic? Nie da sie takze przy rejesrtacji zmienic kraju w ktorym mieszkam poniewaz wyczytuje on sam z ip kompa