Download Counter Strike 1.6 Non Steam Zwiń / Rozwiń kategorię

Counter Strike 1.6 Non Steam NAJNOWSZY Counter Strike 1.6 Non Steam do pobrania za darmo
Pobierz Counter Strike 1.6
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
    pro Awatar beRRo

Cool [PORADNIK] Jak zainstalowac WINOWDS XP

Witam
    Ponizej napisze jak zainstalowac windowsa XP

Oto kilka kroków (które szczegółowo opiszemy), według których odbywa się instalacja Windows Xp:

1. Krok pierwszy instalacji Windows Xp - uruchamianie instalatora z płyty (konfiguracja BIOS-u)

2. Krok drugi instalacji Windows Xp- uruchamianie instalatora Windows Xp

3. Krok trzeci instalacji Windows Xp - tworzenie partycji i formatowanie

4. Krok czwarty instalacji Windows Xp - instalacja i konfiguracja systemu Windows Xp

Ad 1. Instalacja Windows Xp - uruchamianie instalatora Windows Xp z botowalnej płyty CD.

Być może wiesz już o tym, że jedną z pierwszych czynności, jakie wykonuje Twój komputer podczas startu jest proces bootowania. Mówiąc prościej, komputer robi, co może, by znaleźć system operacyjny (konkretniej rzecz biorąc szuka nośnika, na którym znajduje się tzw. sektor startowy) i w tym celu przeszukuje urządzenia do niego podłączone, takie jak dysk twardy, stacja CD lub DVD, dyskietka, zewnętrzna pamięć flash (np. pendrive) lub w sieć( jeżeli Twój komputer jest częścią jakiejś sieci lokalnej).

Kolejność takiego wyszukiwania zależna jest od ustawień BIOS-u (BIOS to takie miejsce w Twoim komputerze, gdzie przechowywane są najważniejsze informacje konfiguracyjne, jest zasilany bateryjką, dlatego ustawienia te są przechowywane, nawet gdy wyłączysz komputer z prądu).

A co, jak nie znajdzie systemu operacyjnego? W tym przypadku zostanie wyświetlony napis Disk BOOT failure. W przeciwnym wypadku wystartuje system operacyjny, z pierwszego urządzenia, na którym go znajdzie. W przypadku instalacji Windows Xp zakładamy, że będzie to płyta CD.

Czyli pierwszym krokiem naszej instalacji Windowsa Xp będzie zmiana ustawień BIOS-u, tak by w pierwszej kolejności system był szukany z płyty CD. Wejdź zatem do BIOS-u.

Jak to zrobić?

Odpowiedź jest prosta i zależna jednocześnie od płyty głównej Twojego komputera (płyta główna to ta największa płyta w komputerze, która posiada gniazda, do których podłączane są inne mniejsze płyty, procesor, pamięć RAM i inne urządzenia) , ponieważ różne płyty mają różne rodzaje BIOS-u. Nie martw się jednak, gdyż idea jest taka sama, będziemy szukać opcji FIRST BOOT DEVICE.

Zanim zaczniesz szukać, musisz wiedzieć, jak wejść do BIOSU?

Przy starcie komputera zobaczysz napis, który podpowie Ci jak to zrobić. Zazwyczaj odbywa się to za pomocą przycisku DELETE lub F2, które dusisz z pasją, aż do uzyskania pożądanego efektu (niebieski lub siwy ekran BIOS-u).

Świetnie jesteś w Biosie, teraz poszukaj opcji, BOOT SEQUENCE lub BOOT, a może ADVANCED BIOS FEATURES (jak już wspominaliśmy wcześniej, zależy to od rodzaju BIOS-u, jaki posiada Twój komputer).

Masz?

Doskonale, teraz z pewnością widzisz opcję wyboru kolejności napędów, ustaw FIRST BOOT DEVICE na CD/DVD, a jako SECOND BOOT DEVICE możesz ustawić dysk twardy, nie ma to jednak dużego znaczenia w tym momencie. Po instalacji Xp, wrócisz ponownie do Biosu i jak FIRST BOOT DEVICE ustawisz dysk twardy. Po co? Ponieważ Windows będzie szybciej startował, wiedząc że system jest zainstalowany na dysku. Jeżeli nadal nie wiesz do końca jak masz ustawić BIOS, żeby zainstalować system z płyty to mamy dla Ciebie niespodziankę. Tutaj bardziej szczegółowy opis ustawienia BIOS-u w formie, krótkiego i bardzo praktycznego ćwiczenia.

Ok wróćmy do tematu. Następnie wychodzisz do głównego okna BIOS-u klawiszem ESC i zapisujesz ustawienia klikając w opcję Save & Exit Setup, potwierdzając zapis wciskając przycisk Y.

Gotowe? No teraz to się dopiero zacznie dziać.

Ad 2. Instalacja Windows Xp - uruchamianie instalatora Windows Xp

Zapisałeś już ustawienia BIOS-u , wkładasz teraz płytę instalacyjną Xp, do napędu CD lub DVD komputera i podczas ponownego uruchomienia komputera zobaczysz napis.

"Przyciśnięcie dowolnego klawisza spowoduje rozruch z płyty"

Zastosuj się do polecenia i przyciśnij jakiś klawisz (ja zawsze duszę Enter, tak jakby miało to jakieś znaczenie, który przycisk wybiorę).

Rozpoczyna się identyfikacja sprzętu, którą instalator przeprowadza automatycznie. Po zidentyfikowaniu sprzętu, do wyboru masz trzy opcje, a mianowicie: instalacja systemu, naprawa oraz zakończ. By rozpocząć instalację wciskasz klawisz Enter.

Następnym krokiem jest wciśnięcie klawisza F8 by zaakceptować umowę licencyjną i jeżeli masz już Windowsa na dysku, to wyświetli się opcja napraw, z której nie skorzystasz tym razem, ponieważ instalujemy system od nowa, aby przejść dalej należy wcisnąć klawisz ESC.

Ad 3. Instalacja Windows Xp - tworzenie partycji i formatowanie

Pamiętasz, jak na początku artykułu pytałem Cię, czy chcesz mieć jedną czy większą ilość partycji? Teraz jest właśnie ten moment, w którym musisz się zdecydować.

(może nie wiesz jeszcze, czym jest partycja? Jeżeli masz dysk o pojemności np. 10Gb, to możesz podzielić go na części tzw. partycje np. dwie i określić ile z dostępnego miejsca ma zawierać pierwsza a ile druga np. partycja C może mieć 4 Gb , a D 6Gb)

Jeżeli instalujesz Windows na nowym dysku, na którym nie masz jeszcze utworzonych partycji, lub chcesz zmienić już istniejące, to w tym miejscu możesz skorzystać z kreatora partycji. Wybór wielkości partycji zależy od twojego dysku twardego oraz Twoich potrzeb. Standardowo jako partycję C, na której znajdować się będzie Windows wystarczy 20Gb (oczywiście na samą instalację wystarczy około 1,5 Gb, ale zakładamy, że później będziesz instalował programy na dysku C), resztę miejsca możesz wykorzystać na stworzenie kolejnych partycji, na których będziesz mógł zapisywać istotne dane np. filmy , muzykę, zdjęcia, których nie chcesz stracić podczas późniejszej reinstalacji Windowsa.

Problem z jedną partycją jest taki, że w przypadku, gdy musisz przeinstalować system na nowo, to tracisz całe dane z dysku, ale gdy masz, co najmniej dwie partycje, to możesz na tej drugiej umieścić to, co chcesz zachować, a przy instalacji sformatować tylko partycję C.

Jak utworzyć partycje?

Jeżeli jest to nowy dysk to z pewnością zobaczysz napis Obszar niepodzielony na partycję (i rozmiar Twojego całego dysku). Właśnie z tego wolnego miejsca możesz stworzyć partycje. Zaznaczasz ten obszar i klikasz klawisz C by stworzyć partycję, następnie wpisujesz ile miejsca chcesz na nią przeznaczyć. Przy założeniu, że dysk C ma mieć 20Gb wpisujesz wartość 20000. Możesz od razu utworzyć kolejne partycje z pozostałego miejsca już teraz, w analogiczny sposób do tworzenia partycji C, lub zrobić to później już z poziomu Windowsa.

Ad 4. Instalacja i konfiguracja systemu Windows Xp

Jesteś w tym miejscu, teraz możesz trochę odsapnąć, ponieważ większość rzeczy wykona się automatycznie. Po sformatowaniu partycji, instalator zacznie kopiować pliki na dysk, a następnie uruchomi ponownie komputer i będzie kontynuował instalację w systemie graficznym. Tu trochę sobie poczekasz, aż wszystkie pliki zostaną skopiowane i zainstalowane, a następnie instalator poprosi Cię o wybranie języka, w tym celu wybierasz Polski programisty i klikasz dalej.

prosta instalacja windows xp windows xp dla początkujących

Następnym krokiem jest wpisanie swojego nazwiska lub jakieś nazwy. Pole organizacja może pozostać puste. Zaraz potem musisz wpisać kod licencyjny swojego Windowsa Xp. Znajduje się na pudełku od płyty, albo na naklejce przyklejonej do komputera (albo gdzieś indziej, go schowałeś, tak naprawdę to nie wiem gdzie).

instalacja windows xp jak można instalować windowsa

Następnie nadajesz nazwę komputerowi i klikasz dalej (jeżeli podchodzisz do niego bardzo emocjonalnie, to nadaj mu swoje imię, zauważyliśmy, że większość ludzi tak robi). Konfigurację sieci możesz pominąć. Tuż przed pierwszym uruchomieniem komputera system Windows Xp dokonuje ostatnich ustawień, dotyczących między innymi połączenia z Internetem, możesz pominąć ten krok teraz (kliknij pomiń) i skonfigurować to ustawienie z poziomu Windowsa. Następnie należy stworzyć, co najmniej jedno konto użytkownika, wpisz swoją nazwę i przejdź do dalszego etapu instalacji. No nareszcie, instalacja Windowsa Xp została zakończona.

windows instalacja jak poprawnie zainstalować windowsa windows xp instalacja windows xp home instalacja chce zainstalować windowsa xp pomoc przy instalacji windows xp

Gratulacje zainstalowałeś Windowsa Xp !!!

Należy Ci się nagroda, sprawdź listę bonusów, które możesz od nas otrzymać zupełnie za darmo.

Wykonałeś już pierwszy ważny krok w drodze do posiadania doskonale działającego Windows Xp.

Jeżeli masz dobrych znajomych, których lubisz i wiesz, że narzekają na działanie swojego komputera, to poleć im ten kurs, niech również skorzystają.

Odsapnij, należy Ci się przerwa, a później dowiedz się jak zainstalować sterowniki, by komputer działał na 100% swoich możliwości.

Mam nadzieje ze komus sie przyda. PORADNIK NIE JESTM MOJ W CALOSCI ja tylko go strescilem
    Pozdro

Ostatnio edytowane przez szukam bana ; 24-02-2009 o 11:00

Super Mod Awatar ' fil0ne

Domyślnie Odp: [PORADNIK] Jak zainstalowac WINOWDS XP

Te ss mogły by być wieksze
    Sympatyczny, Kochający, Umiłowany, Rodak, Wielki, Inteligentny, Empatyczny, Ludzki - po prostu JA!

Hidden Content

Adminus pospolitus Awatar szukam bana

dokładnie - wrzucaj je na imageshack.us

Banned

nic na tych ss nie widac tylko niebieskie tlo xD
    ale poradnik ok :)
    ale widzialem lepszy ;p

Lamka

A ja mam problem bo niemogę bootować sweo windowsa z płyty na poziomie biosa dlaczego tak się dzieje ? Posiadam piracką wersje tego windowsa i niewiem czy czasem to nie jest problemem. Czy wie ktoś skąd mogę pobrać odpowiednią wersję Windowsa XP ??

Lamka

Może być tego wiele przyczyn. Mogłeś źle zainstalować Windowsa na płytę. jak go nagrywałeś? Ja mam dwa napędy podłączone i nie chciał odpalić. I gdy instaluje Windowsa jeden odłączam a po instalacji podłączam z powrotem.

Lamka

Polecam też instrukcje instalacji Windowsa z szczegółowymi opisami aż od konfiguracji bios-u.
    Kod html:
    http://forum.dobreprogramy.pl/symulator-instalowania-systemu-opisy-techniczne-pomoce-t45731.html
    Ostatnio edytowane przez Wojciechowskidominik ; 07-08-2009 o 21:08

Lamka

Pomocy mam problem rodzice mi oddali stary komputer oczywiscie same wirusy i chcialem przeinstalowac system(XP)i pozmienialem wszystko w biosie jak kolega wyzej opisywal i zapisuje opcje i wkladam plyte i nic sie nie dzieje normalnie sie wlancza system i nic próbowalem tez przez mój komputer ale jak biore instaluj czy cos takiego to pisze ze nie mozna zainstalowac tego systemu bo ten co teraz jest nowszy od tego na plycie. Help

Lamka

jeśli chodzi o wersję windowsa to posiadam kilka na swoim chomiku ;)
    m.in.:
    XP Game Edition
    Speed XP Pro 2008 (polecam)
    Angel XP Pro z SP3
    Windows XP Pro (normalny)
    Link został usunięty z powodu naruszenia regulaminu forum.
    Zapraszam!!!

Lamka

Unhappy Problem:Jak zainstalowac WINOWDS XP

Witam! Mam problem, przedstawia się on tak, że mam laptopa sony vayo zainstalowaną vistą chcialbym wgrać xp, ale w tym momencie
    wyskakuje mi problem z zainstalowaniem xp, wszystko jest ok. tzn. czyta płytę instaluje do momentu gdzie pyta co robić dalej czy instalować , naprawiać czy zakończyć w tym momencie jak próbuję opcji instalacja nowego systemu to wyskakuje mi komunikat, odnosnie xp ze poprostu jest nie własciwa płyta i pyta tym samym o vistę, wiele razy formatowałem wcześniej system ale na takiej zasadzie że zawsze byla wgrywana vista na tego kompa, dowiedzialem się że probujac zainstalować xp trzeba najpierw sciągnąć do niego jakiś sterownik z neta aby plytka zaskoczyla, ale problem w tym że nie mam zielonego pojęcia jaki to ma być sterownik do xp, próbowalem już wgrywać kilku rodzaji windosów i tych pijackich jak i orginalnych i zawsze stawało w tym samym miejscu. Może ktoś wie
    jak rozwiazać ten problem, bo mi poprostu wyczerpały się juz pomysly siedzę jak ten glupi i szukam po sieci podobnych rozwiązań ale nie nie znalazłem jak dotąd odpowiedniego tematu, może zna ktoś jakies stronki odnośnie sterowników pod windosa xp lub coś innego?
    proszę pomóżcie...

Lamka Awatar Glock426

B3rr.O THX za poradnik przydał sie!

Lamka

Angry Odp: [PORADNIK] Jak zainstalowac WINOWDS XP

Mam pytanie: co mam zrobić jeśli skonfigurowałem biosa, włożyłem płytke i pojawił się napis "dowolny klawisz spowoduje rozruch..." oczywiście klikam enter lecz klawiatura nie reaguje?

Spamer z doświadczeniem Awatar rAjzer.

Dobry poradnik, każdemu zielonemu się przyda